Hoppa till sidans innehåll

2016


Hämta PDF

 

BångaGrandNational16

Bredd

Plac Startnr Namn Klubb Märke/Anmälare Varvtider Varv Tid
1 1 Carl Andersson FMCK Skövde Husqvarna / Racing Team P & T Verktyg AB 11:27.2  11:21.3  11:38.7  11:52.4  12:04.3  11:51.6  12:00.4  11:37.1  14:01.3  11:33.2  11:47.7  11:32.7  11:44.1  11:30.8  11:44.5  11:47.9   16 3:09:36.0
2 13 Björn Levin Kinna MK Husqvarna 12:25.5  12:07.5  12:09.9  11:55.7  11:48.2  13:08.3  11:47.8  11:40.6  12:06.1  12:37.6  12:27.9  12:14.9  12:06.6  12:18.7  12:24.9   15 3:03:20.8
3 18 Linus Lorentzon Alingsås MCK KTM 11:36.0  11:54.5  11:53.0  11:59.2  11:59.0  12:06.5  12:11.3  12:16.6  14:47.4  12:14.8  12:06.1  12:27.2  12:14.8  12:29.8  12:32.2   15 3:04:49.2
4 15 Ola Önnefors Mariestads EK KTM 12:14.7  11:58.4  11:56.9  12:03.1  12:01.6  12:01.2  12:05.7  14:56.4  12:10.7  12:13.9  12:25.3  12:20.4  12:30.0  12:38.9  12:51.1   15 3:06:29.1
5 3 Andreas Remfäldt Tibro MK Suzuki 12:04.6  12:02.7  12:11.0  12:22.5  13:13.2  12:33.4  12:19.0  12:18.9  14:30.8  12:07.3  12:46.7  12:28.6  17:02.9  12:49.3   14 3:00:51.6
6 4 Håkan Olsson Karlskoga EK KTM 12:24.6  12:06.4  12:18.2  12:38.6  12:48.7  12:46.6  13:03.4  18:17.9  12:41.1  12:46.7  12:53.3  13:04.6  13:01.1  13:09.6   14 3:04:01.5
7 5 Tommy Eriksson Karlskoga EK KTM 12:27.8  12:04.3  13:09.3  15:38.0  12:23.3  12:22.5  13:42.1  13:10.0  13:26.0  13:08.8  16:39.9  13:21.8  13:23.9  14:15.1   14 3:09:13.5
8 7 Christopher Skansen Varbergs MK Suzuki 13:05.0  12:38.8  13:25.7  13:01.9  13:11.1  13:25.1  20:39.9  13:55.3  13:59.8  13:52.7  13:31.1  13:52.6  14:16.7   13 3:02:56.3
9 9 Jonathan Skansen Nynäshamns MCK GasGas 12:54.5  12:50.8  13:33.4  12:54.8  13:18.8  13:18.8  20:39.8  14:28.1  13:41.9  13:43.7  15:30.0  17:14.8  14:25.5   13 3:08:35.5
10 8 Victor Bermudez Bache Haninge MK KTM 14:11.5  14:34.7  15:23.4  14:24.3  14:05.9  14:33.8  14:26.5  22:43.0  15:45.2  16:15.4  23:56.1   11 3:00:20.3
11 24 Sebastian Sjöblom SMK Vadstenaavdelning KTM 12:49.0  11:49.2  12:28.1  12:26.9  12:28.6  14:56.2  12:47.4  12:22.7  13:25.1   9 1:55:33.7
  14 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS KTM 12:29.2  12:17.4  12:59.0  12:16.5  12:53.9  14:46.7  12:37.9  12:46.5  13:50.0  13:47.0  13:31.6  BRUTIT 11 2:24:16.2

Tidtagning genom Enduro MX Timing Solutions

 

BångaGrandNational16

Motion

Plac Startnr Namn Klubb Märke/Anmälare Varvtider Varv Tid
1 72 Roger Karlsson Mariestads EK KTM 13:38.4  12:25.6  12:27.1  12:29.2  12:44.5  13:05.6  13:10.5  13:23.8  13:15.5  13:25.4  13:26.2  13:39.9  13:50.4  13:49.9   14 3:04:52.7
2 69 Tony Hansson FMCK BohusDal KTM 13:44.9  12:32.9  12:37.2  13:51.2  15:25.6  12:51.8  12:35.6  12:47.8  12:40.8  13:20.3  12:43.8  13:35.1  12:52.1  13:31.4   14 3:05:11.1
3 70 Magnus Björkman SMK Östgöta Husqvarna 14:09.4  12:31.8  12:28.8  12:51.1  13:04.1  13:05.6  13:03.5  13:20.1  13:17.8  13:19.0  13:30.4  13:42.9  14:24.6  14:04.1   14 3:06:54.0
4 71 Mattias Holm Karlskoga EK KTM 14:49.1  13:42.9  14:34.4  13:13.9  13:31.4  13:10.6  13:36.7  13:23.9  13:02.8  13:38.4  13:20.8  13:57.8  13:42.0  13:49.7   14 3:11:34.9
5 88 Magnus Larsson Skene MS Sherco 13:24.9  12:09.0  12:22.7  12:45.6  12:54.6  13:07.3  16:04.8  13:28.5  13:40.2  13:59.5  14:09.8  14:12.7  15:09.5  14:05.7   14 3:11:35.3
6 52 Hans Svärd Alingsås MCK KTM 13:51.1  12:46.8  12:51.2  12:48.6  13:28.5  13:18.9  14:07.3  15:59.1  14:03.8  13:56.6  14:04.5  14:10.6  13:55.1  14:25.7   14 3:13:48.5
7 75 Jonas Eriksson Mariestads EK KTM 15:07.7  13:30.4  13:36.9  13:40.3  13:40.1  13:40.2  13:47.1  13:47.7  13:54.5  13:53.3  14:26.6  14:08.3  14:40.1   13 3:01:53.9
8 77 Mats Johansson Götene MK Yamaha 13:36.0  12:44.0  12:47.4  12:34.6  15:04.1  13:48.2  13:29.7  13:35.3  14:34.6  16:57.3  14:32.1  14:35.9  14:27.1   13 3:02:46.8
9 58 Tommy Haake Göta MS KTM 15:10.1  13:40.1  15:18.3  13:31.8  13:15.1  13:28.6  13:20.9  13:31.6  15:22.4  13:55.2  14:24.6  14:12.2  14:28.7   13 3:03:40.3
10 55 Olle Geidby MK Nitro KTM 14:47.9  14:44.7  14:34.2  13:21.4  13:19.5  13:21.4  14:11.9  14:02.4  16:27.1  13:43.0  13:53.7  13:33.3  14:05.9   13 3:04:07.0
11 86 Erik Wallskog Töreboda MK Sherco 14:14.2  13:42.5  13:49.5  13:17.0  14:00.9  13:21.5  13:29.2  13:19.1  19:23.3  13:31.7  14:05.7  13:51.1  14:25.9   13 3:04:32.3
12 59 David Kellén Kinds MK KTM 14:39.7  15:11.7  14:19.9  14:21.7  13:55.7  14:52.4  16:16.8  13:46.8  13:52.6  14:23.1  13:53.2  13:50.8  14:15.7   13 3:07:40.7
13 81 Andreas Andersson FMCK BohusDal Yamaha 15:36.6  13:25.3  13:25.4  13:48.1  14:23.5  13:29.4  14:17.0  13:56.1  13:31.8  13:51.5  14:19.7  20:02.3  14:35.6   13 3:08:42.9
14 68 Claes Pettersson Mariestads EK Husaberg 14:35.8  15:09.5  14:56.3  14:42.9  14:09.4  13:54.7  13:58.8  14:50.2  14:28.8  14:20.5  15:25.2  15:34.1  15:10.9   13 3:11:17.6
15 54 Oscar Sandell Westerviks MSK   15:39.2  13:26.0  13:25.3  15:29.1  13:02.1  13:10.8  16:12.6  13:19.0  18:34.8  14:49.3  13:54.4  14:24.5  16:46.4   13 3:12:14.2
16 80 Ove Lämmel Bengtsfors MCC Yamaha 14:34.8  13:26.6  13:32.0  13:24.2  13:29.6  13:56.0  20:24.7  13:45.7  14:08.5  14:10.7  14:55.9  15:55.7  19:35.2   13 3:15:20.3
17 99 Erik Hallgren BMK Uddevalla Husaberg 16:26.1  13:59.4  14:34.3  13:55.5  13:57.0  14:54.2  14:02.8  15:18.1  19:08.3  14:29.6  15:11.5  15:39.7   12 3:01:37.1
18 73 Mikael Johansson FMCK BohusDal KTM 14:43.5  13:44.8  13:06.1  13:26.9  13:28.1  13:55.5  13:50.1  14:24.2  14:27.3  14:43.5  25:02.5  18:40.2   12 3:03:33.1
19 56 Tony Carlsson FMCK BohusDal Husaberg 15:47.9  13:52.4  14:21.5  14:21.4  15:17.9  15:50.8  15:17.8  17:16.0  17:02.5  18:25.2  17:50.2  18:03.4   12 3:13:27.5
20 57 Ronnie Femerström SMK Kolmården Husqvarna 15:31.7  14:28.9  15:35.0  14:57.7  15:00.8  15:16.3  26:58.7  15:16.5  15:27.8  15:37.7  15:56.6   11 3:00:08.2
21 53 Frank Cuba Alingsås MCK KTM 14:50.2  13:39.4  13:29.0  13:22.4  15:23.5  18:13.6  14:06.8  14:49.7  16:16.8  21:01.4  25:02.9   11 3:00:16.2
22 64 Joakim Svensson Bodafors MK KTM 14:41.2  13:46.1  14:52.1  15:10.2  18:10.0  15:41.9  17:24.0  22:25.0  16:27.2  17:09.5  18:13.1   11 3:04:00.7
23 74 Peter Johansson FMCK BohusDal KTM 14:42.1  13:51.6  13:27.1  13:42.9  13:30.0  14:00.3  15:27.8  18:38.7  14:24.1  35:45.8  17:37.0   11 3:05:07.8
24 62 Henrik Almroth FMCK Stockholm Husqvarna 16:34.9  16:04.0  22:35.6  16:21.4  16:15.4  15:05.5  24:36.2  14:22.3  14:27.1  15:11.4  16:10.1   11 3:07:44.3
25 67 Martin Robertsson Mariestads EK KTM 15:44.9  14:21.7  14:32.3  14:22.9  15:17.2  14:48.0  15:25.3  16:07.0  17:58.3  30:55.5  20:09.8   11 3:09:43.4
26 60 Emelie Johansson Götene MK KTM 17:51.4  15:14.3  15:05.4  17:07.3  24:17.3  15:33.3  15:54.0  18:24.0  24:05.4  18:03.1   10 3:01:36.1
27 66 Niclas Hallgren BMK Uddevalla KTM 18:10.0  16:49.5  22:50.7  17:12.5  18:33.5  23:30.1  16:57.8  18:47.7  16:09.7  19:24.7   10 3:08:26.7
28 100 Andreas Rådmark Götene MK KTM 14:02.4  13:28.7  13:34.4  13:35.2  13:19.1  13:51.2  14:20.0  15:12.3  21:24.6   9 2:12:48.4
29 61 Fredrik Markusson Mariestads EK   18:16.0  16:31.1  16:27.5  16:44.4  19:57.2  26:09.2  16:46.7  24:33.1  24:59.1   9 3:00:24.6
30 85 Johan Ekström FMCK BohusDal KTM 17:39.1  15:53.1  16:36.0  18:00.4  19:30.0  19:02.0  20:08.4  21:12.6  34:16.3   9 3:02:18.4
31 51 Pär Andersson Alingsås MCK Husqvarna 14:12.3  14:10.7  13:07.9  13:08.8  17:14.3  13:54.0   6 1:25:48.3
  76 Karol Kaniuk SMK Trollhättan KTM 17:13.8  15:13.1  14:50.5  15:46.9  17:48.8  BRUTIT 5 1:20:53.2
  92 Björn Christoffer Persson Botkyrka MK KTM 16:37.7  16:29.2  15:27.2  22:34.8  15:19.9  BRUTIT 5 1:26:29.0

Tidtagning genom Enduro MX Timing Solutions

 

BångaGrandNational16

Ungdom

Plac Startnr Namn Klubb Märke/Anmälare Varvtider Varv Tid
1 45 Lucas Bergström Solshesters MCK Husqvarna 14:50.6  12:18.0  12:04.4  12:03.3  11:52.9  11:59.7  15:36.1  12:04.5  12:04.3  11:46.0  12:15.1  11:49.0  11:41.8  11:54.1  12:22.2   15 3:06:42.5
2 26 Emil Johansson FMCK Skövde Husqvarna 14:52.9  12:17.0  12:15.7  12:08.7  12:20.8  12:07.1  12:00.7  14:10.6  11:59.5  11:52.5  12:13.4  12:07.2  12:06.0  12:08.4  12:10.7   15 3:06:51.9
3 31 Ludvig Berger FMCK Skövde Husqvarna / Racing Team P & T Verktyg AB 14:45.7  11:59.0  11:43.2  11:43.7  11:54.2  12:04.6  12:20.7  15:34.3  12:11.4  12:41.9  13:09.4  13:29.6  13:09.6  13:39.7   14 3:00:27.9
4 34 Marcus Eisner FMCK Skövde Husqvarna 15:12.6  13:05.0  12:39.3  12:30.1  12:43.3  13:53.4  12:29.4  12:36.3  12:45.7  12:45.6  12:41.0  12:32.4  12:12.3  14:36.2   14 3:02:43.1
5 32 Ludvig Pettersson FMCK Skövde KTM 14:55.5  13:10.5  12:50.0  13:46.4  12:53.4  16:50.8  13:12.6  12:47.1  13:18.0  13:34.2  13:07.2  15:49.9  13:24.0  14:31.4   14 3:14:11.7
6 28 Oskar Geidby MK Nitro KTM 14:48.5  13:19.9  11:23.9  11:35.5  11:34.1  11:46.7  13:38.3  11:28.4  11:48.8  12:30.4  13:06.4  13:26.5  16:58.4   13 2:47:26.4
7 40 Gustav Rådmark FMCK Skövde KTM 14:58.0  13:13.9  12:37.5  14:45.3  12:53.6  12:56.2  13:24.8  15:43.9  13:48.6  13:01.9  20:24.9  17:37.4  16:08.0   13 3:11:34.7
8 44 Alvin Ceder FMCK Skövde KTM 17:25.4  13:50.0  13:30.2  15:43.5  13:29.6  13:16.9  13:24.2  19:47.8  45:14.7  14:22.4  14:33.9   11 3:14:39.0
9 50 Johannes Lövgren FMCK Skövde KTM 16:56.5  15:32.7  13:56.0  16:41.6  21:21.8  22:13.5  17:50.1  23:52.6  16:16.2  15:54.2   10 3:00:35.5
  27 Max Mårtensson FMCK Skövde Husqvarna / Racing Team P & T Verktyg AB 14:42.4  12:01.5  11:54.5  11:46.2  12:51.5  BRUTIT 5 1:03:16.5

Tidtagning genom Enduro MX Timing Solutions

 

Automatisk scrollning och omladdning: Av På

Uppdaterad: 19 NOV 2016 17:50 Skribent: Stefan Pettersson
Epost: Adressen Gömd

Klubbens sponsorer 

 

TerraWing

CRC 5 56

DPA

Riksbyggen

Runes svets

Svetsbolaget BTM

 

blomster

önnefors rör

 

STARTA logo liggande

Nilfisk_CMYK_out

Postadress:
Mariestads EK - Motorcykel och Snöskoter
c/o Jan Andrén, Rösslingen 13
54293 Mariestad

Kontakt:
Tel: 0708684787, 0703393545
Fax: 1233525714
E-post: This is a mailto link

Se all info